Kvalifikacije Grand Finala 2015

RGF 2015Danes je bilo potrebno stisniti vse moči iz sebe in pokazati vse znanje. Merjenje časov je ena najpomembnejših trenutnov, saj ti postavijo štartno pozicijo za vse nadalne dirke. Za vse naše dirkače se je ta prva preizkušnja danes končala. Po dveh jutranjih treningih so bile štartne pozicije znane. Posamezne uvrstive kvalifikacij si lahko ogledate v nadaljevanju.

RGF 2015V razredu Rotax 125 MAX Junior je Sekulić Damijan zasedel 57. štartno mesto.

Šlosar Jan je v razredu Rotax 125 MAX dosegel 66. čas.

V klasi Rotax 125 DD2 imamo kar dva dirkača in sicer Prešern Klemen, ki je dosegel 51. štartno mesto ter Rotar David, ki bo štartal dirke iz 61. mesta.

V razredu Rotax 125 DD2 DD2 Masters pa sta Matelič Primož in Fidanovski Kosta dosegla 40. in 56 štartno mesto.

Jutri se začnejo že dirke med skupinami (heats), pa bomo videli, kako se bodo odrezali naši dirkači.

Naj omenimo, da v razredu Rotax 125 DD2 Masters, letos zaradi poškodbe ne bo nastopil 4 kratni zmagovalec Rotax Grand Finals, Cristiano Morgado. Tako bodo imeli ostali tekmovalci več možnosti za »ujeto« prvo mesto. Glede na letošnjo zelo uspešno sezono, je po pričakovanjih v Rotax 125 DD2 Masters, pole position dosegel Kancsar (H).

Jutri pa je nov dan in naši fantje bodo sigurno dali vse od sebe! Dajmo, navijajmo za njih!